Oferty przeprowadzek

Oferty przeprowadzek są zróżnicowane, ta sama przeprowadzka może być wykonana w różnym zakresie. Dlatego nie daj się oszukać i zwróć uwagę na pewne szczegóły. Najczęściej można spotkać się z ofertą na tanie przeprowadzki, standardowe, oraz kompleksowe przeprowadzki. Ten artykuł przede wszystkim pomoże wybrać najbardziej optymalną ofertę, oraz podpowie na co warto zwrócić uwagę.

Tanie oferty przeprowadzki

Jeżeli nie jest to chwyt marketingowy, to z pewnością jest to usługa pozbawiona materiałów pakowych. Dlatego nie licz na przeprowadzkę z pakowaniem. Tanie przeprowadzki to usługa w której również nie licz na demontaż mebli, oraz ich zabezpieczenie.  Pracownicy nie są wyposażeni w narzędzia, ani materiały do zabezpieczenia mebli. Tanie oferty przeprowadzek ograniczają się do dyspozycji pracowników, oraz auta. Dlatego wszystkie czynności związane z przygotowaniem rzeczy do przeprowadzki musisz wykonać we własnym zakresie. Pracownicy firmy przeprowadzkowej w ramach taniej przeprowadzki zniosą rzeczy do meblowozu, przetransportują mienie, oraz wykonają rozładunek.

Decydując się na tanie oferty przeprowadzek musisz wiedzieć, że firma przeprowadzkowa nie odpowie za uszkodzenia powstałe w trakcie przeprowadzki. W przypadku jakiegokolwiek zniszczenia pracownicy firmy przeprowadzkowej mają argument, że to zamawiający jest odpowiedzialny za przygotowanie mienia do transportu. W sytuacji, gdy będzie coś zarysowane, pracownicy przeniosą odpowiedzialność na osobę która powinna odpowiednio zabezpieczyć meble, czyli na Ciebie. Zamawiając usługę taniej przeprowadzki musisz również we własnym zakresie zabezpieczyć ciągi komunikacyjne (podłogi, windy, framugi itp.)

Standardowe oferty przeprowadzek

To najczęściej wybierany standard usługi, ponieważ biorąc pod uwagę stosunek kosztów, do komfortu, jest to w miarę optymalne rozwiązanie. W tym wariancie czynności związane z przygotowaniem przeprowadzki dzielą się na zamawiającego, oraz na firmę przeprowadzkową.

Do Twoich obowiązków należy spakowanie do kartonów rzeczy typu szkło, ubrania, oraz książki. Wykonując te czynności we własnym zakresie masz pewność, że zaoszczędzisz na przeprowadzce. Będziesz mieć również kontrolę, co i jak zostało spakowane. Oczywiście odbywa się to Twoim kosztem czasu, jaki musisz poświęcić na spakowanie wszystkiego. Jednak dzięki tym czynnościom będziesz w stanie zaoszczędzić na przeprowadzce nawet połowę. Kartony w większości przypadków są dodatkowo płatne, ale nie zawsze. Niezależnie od opcji dopytaj się jaki jest koszt za dostawę kartonó, oraz odbiór po przeprowadzce. Kolejną istotną sprawą jest, aby zapytać, czy dostarczane kartony są nowe, czy używane. Jest to bardzo ważne. W używanych kartonach mogą znajdować się robaki, lub jaja (np pluskwy). Nigdy nie wiadomo kto tych kartonów używał wcześniej, raczej nie chcesz mieć nieproszonych gości w nowym lokalu.

Mniej komfortowymi czynnościami zajmą się specjaliści. Do obowiązków firmy należy przygotowanie mebli, oraz sprzętu. Firma przeprowadzkowa powinna posiadać zarówno narzędzia do demontażu i montażu mebli, jak i wszystkie materiały pakowe do zabezpieczenia mebli. Zwróć uwagę na to, aby pracownicy firmy zabezpieczyli przede wszystkim delikatne elementy mebli (

W wariancie standardowej oferty przeprowadzki masz ten komfort, że za uszkodzenia mebli powinna odpowiadać wynajęta przez Ciebie firma.

Oferty przeprowadzek – Kompleksowe przeprowadzki

Przeprowadzka w tym standardzie jest najbardziej komfortowym rozwiązaniem. Wszystkie czynności związane z przygotowaniem i wykonaniem przeprowadzki spoczywają na firmie przeprowadzkowej. Kompleksowe oferty przeprowadzek powinny zawierać w cenie wszystkie niezbędne materiały pakowe (kartony, folia bąbelkowa, taśmy, worki, papier pakowy, folia stretch). Ekipa przeprowadzkowa powinna również być wyposażona w materiały do zabezpieczenia mebli, oraz narzędzia do ich demontażu i montażu.

Zamawiając kompleksową usługę przeprowadzki oprócz otwarcia drzwi nie musisz robić praktycznie nic. Możesz wyjść do pracy, lub do znajomych. Jednak nawet, gdy zamawiasz kompleksową usługę warto zostać w domu. W tym czasie dopilnujesz, aby pracownicy pracowali. Nie chodzi tu o pospieszanie pracowników, ale o sprawienie wrażenia, że ktoś kontroluje ich pracę. Zostając w domu zawsze będziesz móc udzielić informacji, których mogą od Ciebie potrzebować pracownicy.

Tak samo jak w standardowej usłudze spytaj się, czy kartony do przeprowadzki są nowe, czy używane? Firma nie powinna pakować rzeczy w używane kartony. Mogą w nich być robaki, lub jaja (np pluskwy). Nigdy nie wiesz kto tych kartonów używał wcześniej.

Warto wziąć pod uwagę kompleksowe oferty przeprowadzek. Jest to dla Ciebie przede wszystkim komfort w trakcie przygotowania i realizacji przeprowadzki. Dzięki takiej usłudze przeprowadzka odbędzie się w mniejszym stresie, oraz w ograniczonym nakładzie pracy z Twojej strony. Dodatkowym argumentem jest to, że za uszkodzenia zarówno drobnych rzeczy w kartonach, oraz mebli odpowiada wynajęta przez Ciebie firma. Jednak to, że za uszkodzenia odpowiada firma nie znaczy, że Twoja przeprowadzka ma ubezpieczenie wliczone w cenę. Dlatego zapytaj o to przedstawiciela danej firmy przeprowadzkowej.

Przeprowadzki Warszawa i okolice

Chcesz wiedzieć czym powinna charakteryzować się najlepsza firma przeprowadzkowa? Wejdź w linka Najlepsza firma przeprowadzkowa. Szukasz firmy przeprowadzkowej na terenie Warszawy i okolic? Wejdź w link Przeprowadzki Warszawa

Ubezpieczenie przeprowadzki

Jak to się mówi przezorny zawsze ubezpieczony. Porównując ofertę przeprowadzki i ich ceny, zwróć uwagę na ubezpieczenie przeprowadzki. Wiele firm przeprowadzkowych w swojej ofercie posiada ubezpieczenie wliczone w cenę usługi. Jednak zdarza się, że ubezpieczenie jest dodatkowo płatne.

Niezależnie od wariantu dobrze jest ubezpieczyć przeprowadzkę we własnym zakresie. Dzięki temu będziesz mieć pewność wypłaconego odszkodowania. Firmy ze strachu o stratę zniżek, lub przyszły brak możliwości ubezpieczenia działalności mogą migać się od odpowiedzialności.